Uprostred škandálu FIFA je Moskva v roku 2018 Svetový pohár pred plánovaným termínom

Keď sa žeriavy otáčajú cez tento obrovský kavernový priestor a kopári sa potápajú dole, robotníci bavia po ťažkých železných nosníkoch na fasáde jednej z najslávnejších štruktúr Moskvy: štadión Luzhniki na juhozápadnom okraji mesta, Stále je veľmi načasované, aby sa konalo finále Svetového pohára v roku 2018. “Tieto železné lúče sú 50 rokov a mohli by stáť ďalších 50 rokov,” povedal Murat Akhmadiyev, , “Ale rozdrvujeme ich a nahrádzame ich. Všetko sa tu neustále mení. ”

Postavený v stalinistickom štýle, Luzhniki bol otvorený v roku 1956 ako centrálny Leninský štadión a hostil letné olympijské hry v roku 1980.Na vstupe stále stavky live dominuje 25-noha vysoká socha Lenina, ale interiér bol vyňatý ako žĺtok, ktorý v súčasnosti ponecháva iba fasádu a časti strechy neporušené. Oficiálni predstavitelia sú presvedčení, že v predstihu pripravujú tento modernizovaný štadión – a ďalších 11 na celom Rusku – na majstrovstvá sveta, ktoré začínajú v nedeľu presne tri roky. “Naše prípravy sú veľmi dobré, oveľa lepšie ako v niektorých iných krajinách sveta,” povedal pre Guardian vicepremiér Arkady Dvorkovič. “Naučili sme sa z nich.” Som strach, že si myslím, čo sa môže stať. Že nám mohli odoprieť právo usporiadať Svetový pohárVladimír Leonov, minister športu v Tatarstane Facebook Twitter Pinterest Ruský prezident Vladimir Putin a prezident Fify Sepp Blatter počúvajú moskovského starostu Sergeja Sobyanina na štadióne Luzhniki v októbri 2014.Foto: Ria Novosti / Reuters Vedúci organizačného výboru Alexej Sorokin vo štvrtok na Svetovom futbalovom fóre v Moskve trval na tom, že vyšetrovanie korupcie FIFA a výzvy na bet365 live odchod svetového pohára z Ruska neovplyvnilo jeho plány. Povedal, že výstavba sa začne na dvoch stadiách projektov, ktoré ešte neboli spustené – v Kaliningrade a Jekaterinburgu – v nasledujúcich dvoch mesiacoch po tom, ako zmenili plány na zníženie kapacity projektov na štadióne. “Sme veľmi hlbokí v prípravnom procese, “Povedal Sorokin. “Toto nemá vplyv na naše prípravky.Máme v úmysle splniť všetky naše záväzky. “Aj keď sa zistí [korupcia na Fife], ktorá sa pochybujem, Rusko plní svoje záväzky,” dodal námestník ministra dopravy Nikolai Asaul. “Letisková a dopravná infraštruktúra sa pripravuje podľa harmonogramu a zatiaľ neexistuje žiaden prípad oneskorenia. Nie je dôvod zrušiť Majstrovstvá sveta. ”

Máloktoré pochybnosti o tom, že štadióny budú pripravené. Ale budú držať zápasy?Oznámenie FBI minulý týždeň, že rozšírilo vyšetrovanie korupcie vo Fife, aby zahrnulo výberové konanie pre majstrovstvá sveta vo futbale 2018 a 2022, prinieslo nové výzvy na zbavenie sa Ruska a Kataru, čo vyvolalo rozhorčené reakcie oboch krajín.

Verejne, úradníci v Moskve sú krutý, dokonca odmietajúci, o hrozbe prehodnotenia Fify v roku 2018. Ale tiež vedia, že ak sa stane nemysliteľné, bude to znamenať, že strašné úsilie – a peniaze – sa stalo márnym. “” Bolo by to nepríjemné, “povedal Akhmadijev s typickým podhodnotením. “Dal som toľko z mojej duše, do toho som sa dostal tak veľkej mojou silou. Ale live stavky nebojím sa, pretože budem vybudovať skvelé pole.Rusko bude mať niečo, na čo by mohlo byť hrdý. “Zrušenie podujatia by nevyhnutne prinieslo právne kroky, pričom Rusko požiadalo Fifu o silné odškodnenie. Najmenej 40% stavebného programu Svetového pohára vo výške 11 miliárd dolárov – vrátane štadiónov, školiacich zariadení, dopravnej infraštruktúry a hotelov – prebieha alebo je dokončený, povedal ruský organizačný výbor tento týždeň Guardian. Samotný štadión Luzhniki stojí za rekonštrukciu 400 miliónov dolárov. Facebook Twitter Pinterest Murat Akhmadiyev prieskumy svojich posádok pracujúcich na štadióne Lužniki. Foto: Mark Rice-Oxley Zhruba 1500 pracovníkov v Lužniki pracuje nepretržite a rekonštrukcia štadióna bude ukončená v budúcom roku, povedal Akhmadijev a dodal, že 86 000 z plánovaných 101 000 kubických metrov betónu Už boli položené.Upgradovaný štadión bude mať 81 000 divákov a môže sa pochváliť svetelným displejom LED cez strechu, ukazujúci skóre a národné vlajky tým, ktorí sa nachádzajú mimo štadiónu. Projekt je láskavou prácou pre mnohých, ktorí na ňom pracujú. “Myslím na štruktúry, ktoré budem stavať ako živé veci,” povedal Akhmadijev. “Začínaš s kostrou. Keď sa uvoľnia nástroje, voda, elektrická energia, je to ako tepny a nervové zakončenia. Potom, keď to všetko funguje, sa narodilo dieťa. ”

Anastasia Ipatova, špecialista na komunikáciu pre štátnu spoločnosť na rekonštrukciu Luzhniki, žije v blízkosti štadióna už 11 rokov.Ona chodila na futbalové zápasy tam s jej otcom a jogy na cestách v parku okolo neho: “Samozrejme, že to bude bolieť, ak štadión nie je použitý pre to, čo je postavený pre,” povedala.

Oficiálny rozpočet na infraštruktúru a súvisiace opatrenia pre majstrovstvá sveta v Rusku je 660 mld. Rubľov (10,8 mld. USD) vrátane vládnych a súkromných investícií. Ale ak minuloročná zimná olympijská hračka v Soči je nejaká známka, skutočná suma, ktorú vynaložili, je vyššia (pôvodný rozpočet na Soči bol 12 miliárd dolárov, ale konečné náklady sa odhadovali na 50 miliárd dolárov). Ceny sa už zvýšili od prvého odhadu Putina, keď Rusko získalo ponuku v roku 2013. Facebook Twitter Pinterest Luzhniki štadión má hostiť finále Svetového pohára 15. júla 2018.Foto: Alexander Zemlianichenko / AP Organizačný výbor Svetového pohára na Svetovom pohári v roku 2018 povedal, že nedokáže povedať presne, koľko bolo doteraz vynaložených – ale ruskí predstavitelia tvrdia, že práca je príliš ďaleko na zrušenie podujatia. “Nevidím žiadny problém: všetko ide podľa plánu, všetko sa pohybuje,” povedal minister kultúry Vitaly Mutko minulý týždeň Guardian.

V utorok prišiel generálny tajomník Fify Jérôme Valcke na novo Vybudované letisko v Samare a vyslovil, že stavebné práce na štadióne tam “sú v plnom prúde a podľa plánu”. V súčasnosti boli postavené tri z 12 divadiel Svetového pohára v roku 2018, pričom v súčasnosti je ešte ďalších sedem.Štadión v meste Kazan, hlavné mesto centrálnej republiky Tatarstan, bol dokončený v roku 2013 a už hostil hry pre miestny tím Rubin Kazan. Vlani v auguste, obklopený bokom mladých futbalistov, prezident Vladimir Putin otvoril Otkrytie Arena, ďalšie miesto na svetovom pohári v Moskve a nový domov klubu Spartak.

Ekonomické nepríjemnosti vyústili do zrýchlenia a orezania späť. Po tom, čo rubľa stratil viac ako polovicu svojej hodnoty a inflácia začala rásť v roku 2014 vďaka nízkym cenám ropy a západným sankciám, stavebné materiály začali byť drahšie, povedal námestník moskovského starostu Marat Khusnullin tento mesiac.V dôsledku toho sa mestská radnica Moskvy rozhodla začať pracovať 24 hodín denne a podniknúť ďalšie opatrenia na urýchlenie výstavby Lužnikíkov, ktorá bude podľa Chusnullina dokončená o tri mesiace skôr ako sa plánovalo. Nevidím žiadny problém: všetko ide podľa plánu, všetko sa pohybuje pozdĺž ministra športu Vitaly Mutko Facebook Twitter Pinterest Umelecký dojem z modernizovaného Luzhniki. Foto: Mark Rice-Oxley Organizátori svetového pohára Ruska zvažujú zrušenie plánov pre 25 luxusných hotelov a železničné projekty boli tiež zmenšené. V roku 2013 vedúci štátneho ruského železničného podniku Vladimír Yakunin povedal, že dúfa, že v Moskve a Kazaňi postaví vysokorýchlostnú železničnú trať včas, ale koncom minulého roka pripustil, že nebude pripravený včas.Iba dve existujúce vysokorýchlostné vlakové spojenia – od Moskvy do Petrohradu a Moskvy do Nižného Novgorod – budú môcť prepraviť fanúšikov Svetového pohára na regionálne miesta. Vlak do Jekaterinburgu, najviac vzdialeného hostiteľského mesta, trvá viac ako 26 hodín od Moskvy. Aj keď sa v procese výberu v roku 2018 nachádza korupcia, Fifa určite nemôže odobrať svetový pohár od Ruska Po tom, čo bol Blatter nahradený – 16. decembra podľa BBC.Do tej doby sa bude stavať ďalej a takéto rozhodnutie by takmer určite prinútilo Rusko obrátiť sa na Rozhodcovský súd pre šport – akékoľvek nároky na odškodnenie od 4,7 miliardy USD alebo viac.

T strácajú toľko ako ostatné mestá, pretože infraštruktúra je už tu postavená, “povedal tento týždeň Guardianu Vladimír Leonov, minister športu pre republiku Tatarstan. “Je však veľkou cťou usporiadať taký turnaj vo vašom meste, regióne a krajine. Som strach, že myslím, čo sa môže stať; Že by nám mohli odoprieť právo držať Majstrovstvá sveta. ”

zdroj: http://scommesse-bonus.com/belmore-prinasa-presvedcivy-argument-proti-planu-stadiona-v-sydney/